| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 400 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 5 Ω |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 5 s |
| Max Current Rating | 20 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 2.5 Ω |
| Voltage Rating | 130 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 200 mA |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
